Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Domov > Domov - pobytová služba > O domově

O domově

Příležitost žít svůj život důstojně, pod kvalifikovaným dohledem a za pomoci multidisciplinárního týmu složený z pracovníků v sociálních službách, zdravotních sester, lékaře, sociálního pracovníka, aktivizačního pracovníka, mají na dosah zdravotně postižení lidé nejen z Opavy, ale celého Moravskoslezského kraje. Do Domova Vesalius, z.ú. se nastěhovali první klienti v polovině února 2017. 

V roce 2021 proběhla tzv. transformace (změna právní formy) na Domov Vesalius, z. ú. – tato změna je jen v rámci administrativních úkonů, což znamená, že od ledna 2022 sociální služby poskytuje Domov Vesalius, z. ú. (jedná se o tzv. nástupnickou organizaci).

ID služby: 8628750  

Domov Vesalius, z.ú. sídlí v budově bývalého kláštera ( v 2 NP a 3 NP), který sousedí s areálem Slezské nemocnice v Opavě. Celková kapacita je 31 klientů. V objektu se nachází 19 jednolůžkových pokojů a 6 dvoulůžkových pokojů. Krom dvou dvoulůžkových pokojů, které mají společné sociální zázemí s jedním jednolůžkovým pokojem, mají ostatní pokoje svá sociální zázemí. Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem (el. polohovací postel, noční stolek, židle a stůl, skříň a komoda). Po dohodě je možné dovybavení pokoje. 

Dále se v interiéru nachází hlavní jídelna, která slouží i jako společenská místnost a kaple, kanceláře, ošetřovna, další místnosti pro zaměstnance (šatna, WC, denní místnost, sklady…), prádelna a hlavní koupelna.

Celý objekt má bezbariérový přístup. Pobytová služba je poskytována v nepřetržitém režimu.